Źródłem problemów z popędem seksualnym mogą być różnego rodzaju choroby i wiek, niedobory składników odżywczych, ale także stres, zmęczenie, palenie papierosów czy nadużywanie alkoholu. Jeśli więc pracownik prężnie rozwijającej się firmy zostaje wieczorami po godzinach, aby firma rozwijała się jeszcze bardziej prężnie, zaległości nadrabia weekendami, a potrzebę snu odkłada na przyszłoroczne wakacje, trudno się dziwić, że po prostu mu się nie chce.

Długotrwały brak snu powoduje zmiany na poziomie biochemicznym – pogarszają one ogólne funkcjonowanie organizmu i nastrój. Badania wykazały, że już jedna nieprzespana noc znacznie obniża poziom testosteronu i estrogenu w organizmie. Nie ma co się oszukiwać – nawet najlepszy lek na potencję nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, jeśli mężczyzna bardziej niż swojej kobiety, pragnie ciepłej pościeli i łóżka, w którym może zapaść się w głęboki sen.

Zmiana stylu życia – kiedy jest niezbędna

Stres i zmęczenie to nie jedyne czynniki osłabiające popęd seksualny u mężczyzn. Cichym zabójcą libido jest także otyłość. Badania przeprowadzone przez Duke University Medical Center wykazały, iż zaledwie co setna otyła osoba jest zadowolona ze swojego życia seksualnego. Do tego dochodzą zahamowania w postaci kompleksów i niezadowolenia ze swojego ciała. Co ciekawe, u mężczyzn otyłych spada poziom testosteronu, wzrasta za to – estrogenu. Na szczęście sytuacja nie jest beznadziejna – te same badania wykazały również, iż wraz ze spadkiem wagi, wzrasta poziom męskich hormonów.

Poprawa życia seksualnego czasem wymaga zmiany diety, odstawienia na bok używek, a także popracowania nad relacją w związku. Leki takie jak Kamagra pomogą mężczyźnie wrócić do udanego życia seksualnego, musi on jednak równocześnie pracować nad sobą i poprawić jakość swojego zdrowia i stylu życia.